fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Debiuty na piątkę

Krzysztof Pastor, który kilka miesięcy temu objął dyrekcję zespołu baletowego Opery Narodowej, energicznie zabrał się do realizacji swoich zamierzeń. Obiecywał, że zaprosi młodych choreografów, i oto w środę pierwsza przygotowana przez nich premiera.
Wieczór „Creations” będzie miał pięcioro bohaterów. Jedynaczką w tym gronie jest Natalia Maria Wojciechowska. W 1999 roku dzięki udziałowi w międzynarodowym konkursie Prix de Lausanne otrzymała stypendium do Hamburga, a potem angaż do tamtejszego Baletu Johna Neumeiera.
Pięć lat temu wróciła do zespołu Opery Narodowej. Teraz debiutuje tu jako choreografka baletem „Anioły”. Debiutantami w Operze są również Robert Bondara i Edward Bablidze. Pierwszy z nich w wieczorze „Creations” pokaże dwie prace „When You end end I Begin” oraz „Butterflies in the Stomach”, drugi – balet „Abrazo”.
Dwóch pozostałych artystów to Jacek Tyski, który tańczył w słynnych zespołach Johna Neumeiera i Nacho Duato (zobaczymy jego balet „Donne”) oraz Karol Urbański. Urbański realizował już kilka prac w Operze Narodowej, teraz czeka nas premiera „W prześwicie”.
[i]„Creations”, wieczór baletowy w dwóch częściach, Opera Narodowa, Sala Młynarskiego, pl. Teatralny 1, bilety: 15 – 45 zł, rezerwacje: tel. 022 826 50 19, premiera: środa (24.06), spektakle: czwartek (25.06) i sobota (27.06), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA