fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Paczka dla dziecka czasem bez PIT

Kupiliśmy paczki dla dzieci naszych pracowników. Czy wartość tych paczek należy u pracowników opodatkować?
Wręczona paczka jest świadczeniem rzeczowym.Gdy zachodzą warunki określone w art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jej wartość może być zwolniona od podatku. Przepis mówi, że podatku nie trzeba płacić od przychodu uzyskanego przez pracownika w postaci paczek dla dzieci sfinansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. [b]Zwolnienie jest limitowane. Wynosi 380 zł. Limit ten dotyczy całego roku podatkowego.[/b]Konieczność zapłacenia podatku pojawi się zatem dopiero wtedy, gdy wartość świadczeń sfinansowanych z ZFŚS przekroczy 380 zł, nadwyżka będzie opodatkowana.Pracodawca powinien też pamiętać, że jeśli kupił paczkę ze środków obrotowych, zwolnienie od podatku nie znajdzie zastosowania.[i]Podstawa prawna:– [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=80474]ustawa z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osó. nr 14, poz. 176 ze zm.[/link]).[/i]...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA