fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tarcza antyrakietowa

Czekamy na testy rakiet

Witold Waszczykowski
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
- Za kilka miesięcy, po testach rakiet, zapadną decyzje polityczne w sprawie budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej - zapowiedział w rozmowie z "Rz" Witold Waszczykowski, wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, były wiceminister spraw zagranicznych.
Waszczykowski przebywa właśnie z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie na ten temat rozmawia z amerykańskimi analitykami i ekspertami.
Wczoraj Stany Zjednoczone potwierdziły swoje zainteresowanie w sprawę budowy elementów traczy antyrakietowej w Polsce i Czechach. - Podejmując decyzję o budowie tarczy antyrakietowej w Polsce, Ameryka weźmie pod uwagę nie tylko jej przydatność dla obrony przed rakietami, lecz również sojusznicze zobowiązania wobec Polski - takie oświadczenie padło z ust amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton.
- To oświadczenie jest ważne, choć tak naprawdę jest utrzymaniem kursu, który został przyjęty kilka miesięcy temu - twierdzi Waszczykowski. Jego zdaniem instalacja jest już teraz przedsięwzięciem bardziej europejskim, NATO-wskim, niż amerykańskim.
- Nie możemy też pozwolić, by czas, który jest przeznaczony na testy rakiet, Rosja wykorzystywała do dyktowania swoich warunków - uważa minister.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA