fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

KNF: straty na opcjach o połowę mniejsze

Negatywna wycena z tytułu zaangażowania przedsiębiorstw w opcje walutowe osiągnęła w połowie kwietnia około 4,5 mld zł - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. Oznacza to spadek o połowę wobec stanu sprzed dwóch miesięcy
Ujemna wycena pozostałych walutowych instrumentów pochodnych: transakcje forward - około 3,6 mld zł (spadek o 48,6 proc.), swapy (w tym CIRS-y) - około 1,1 mld zł (spadek o 45 proc.) - podała Komisja w komunikacie.
Ujemnej wyceny transakcji nie należy utożsamiać ze stratami firm. W przypadku pozycji zabezpieczających - a 80 - 85 proc. przedsiębiorstw zawierało transakcje o charakterze zabezpieczającym - negatywna wycena instrumentów pochodnych jest równoważona przez wyższe, po przeliczeniu na złote, przychody z eksportu.
- Ujemna negatywna wycena z tytułu transakcji pochodnych może zmaterializować się w postaci straty w ogólnym wyniku danego przedsiębiorstwa, jeśli transakcje miały spekulacyjny charakter lub obniżyły się wpływy z eksportu przedsiębiorstwa - wyjaśnia KNF.
Źródło: ISB
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA