fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Potwierdzone: Sobecka jedynką "Libertas"

Anna Sobecka
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Posłanka PiS Anna Sobecka jest liderką listy Libertas w Wielkopolsce w wyborach do europarlamentu - poinformowała Elżbieta Olczak z Krajowego Biura Wyborczego w Poznaniu.
Okręgowa Komisja Wyborcza w Poznaniu zarejestrowała w wielkopolską listę kandydatów Libertas na europosłów.
Wcześniej Katolickie Radio Podlasie podało, że Sobecka nie będzie jednak startować z listy Libertas.
Również szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powtórzył, że nie ma jeszcze żadnych informacji, jakby posłanka PiS (i również senator PiS Ryszard Bender) startowali w eurowyborach z list Libertas.
- "Mam nadzieję, że we wtorek w Lublinie będę miał szansę porozmawiania z senatorem Benderem, później też z Sobecką - powiedział Gosiewski. - Start tych państwa z listy, która ma dziś jeden procentpoparcia jest działaniem, które nie przynosi żadnego skutku anitym osobom, ani polskiej prawicy - ocenił Gosiewski.
Anna Sobecka - od lat związana z Radiem Maryja, była m.in. spikerką tej rozgłośni - weszła do obecnego Sejmu z listy PiS w okręgu toruńskim. W przeszłości związana była z AWS, a później także z LPR i Ruchem Ludowo-Narodowym.a wyborcza skreśla go z listy kandydatów.
Wiceprezes Libertas Polska Artur Zawisza powiedziałm, że zarówno Sobecka, jak i Bender startują w eurowyborach z list tego ugrupowania.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA