fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Ster chce przejąć kontrolę nad Superstacją

Magdalena Lemańska
Powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem spółka zamierza zdobyć kontrolny pakiet rozrywkowo-informacyjnej telewizji
Po fiasku rozmów z Agorą, która chciała za 20 mln zł w gotówce kupić pakiet 33 proc. udziałów w kanale, raczej nie pojawi się w nim nowy udziałowiec. Swoje zaangażowanie w Superstację chce za to zwiększyć jeden z obecnych udziałowców – radomska spółka Ster, powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. – Trwają rozmowy o przejęciu przez Ster kontrolnego pakietu w Superstacji – potwierdza „Rz“ Ryszard Krajewski, prezes i założyciel spółki.
Obecnie Ster ma w niej połowę udziałów, reszta należy do Krajewskiego. Kanał działa od dwóch lat, jest jeszcze nierentowny i potrzebuje silnego inwestora. Według informacji „Rz“ Ster chce w nim mieć 85 proc. udziałów, a w przyszłości przejąć Superstację w całości. Rozmowy w tej sprawie mogą się skończyć w przyszłym tygodniu.
Do podpisania umowy z Agorą według informacji „Rz“ nie doszło, bo Solorz-Żak nie chciał się zgodzić, by wydawca „Gazety Wyborczej“ w przyszłości przejął kontrolę nad Superstacją. Obawiał się, że pod rządami Agory kanał może zostać konkurencją jego informacyjnej stacji Polsat News.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA