fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sony ma kłopoty z laptopami Vaio

www.sony.com
Japoński producent ogłosił darmową naprawę ponad 400 tys. komputerów, w których mogą się przegrzewać podzespoły. Wezwanie dotyczy też polskich użytkowników
Sony wzywa do serwisu nabywców 438 tys. sztuk komputerów, w których mogą się przegrzewać i deformować elementy obudowy wokół gniazda zasilającego i wyświetlacza. Wada grozi poparzeniem użytkownika.
[wyimek]5,2 mln komputerów pod marką Vaio wyprodukowało Sony w ubiegłym roku finansowym[/wyimek]
Polskie biuro prasowe koncernu nie było w stanie udzielić wczoraj żadnych informacji na ten temat. Z informacji zamieszczonej na polskojęzycznej internetowej witrynie firmy wynika jednak, że problem dotyczy również komputerów sprowadzanych do Polski.
Użytkownicy laptopów mogą sprawdzić za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznej infolinii, czy powinni się udać ze swoim komputerem do serwisu .
Udział Sony w polskim rynku notebooków jest niewielki. Można go szacować na kilka tysięcy sprzedanych komputerów rocznie. Powodem jest wysoka cena tych komputerów. Z ponad 400 tys. sztuk wadliwych laptopów, które na całym świecie będzie serwisować Sony, 73 tys. sprzedano na rynku amerykańskim.
W 2006 roku inni producenci komputerów przenośnych musieli wezwać nabywców laptopów wyposażonych w baterie marki Sony, które również się przegrzewały, co groziło pożarem. Problem dotyczył 8 mln komputerów.Z tego samego powodu w tym samym roku Dell wezwał do serwisów nabywców 4,1 mln laptopów swojej marki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA