fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tanie linie lubią Polskę

Norwegian postanowił zwiększyć liczbę połączeń z Gdańska, Ryanair uruchamia nowe trasy
Węgierski Wizz Air, największa tania linia działająca w Polsce, po likwidacji niektórych połączeń z Katowic, rozpoczął obsługę trasy z Gdańska do Barcelony.
Tani przewoźnik – Norwegian Air Shuttle – zwiększył do pięciu tygodniowo liczbę rejsów z Gdańska do portu w Oslo. Loty będą odbywały się w poniedziałki, wtorki, czwartki i niedzielę.
– To odpowiedź na coraz większe zainteresowanie pasażerów – mówi Jarosław Święcki, dyrektor generalny Norwegian Polska.
Ryanair, irlandzka linia niskokosztowa, zapowiedział uruchomienie wraz z rozkładem zimowym pięciu nowych połączeń. Maszyny przewoźnika będą regularnie kursować do Shannon z Łodzi, Gdańska i Katowice oraz do Liverpoolu z Gdańska i Szczecina. Najtańsze bilety na nowe loty można kupić już od 55 zł. Ryanair liczy, że na ogłoszonych trasach przewiezie w pierwszym roku 160 tys. pasażerów.
Nowe trasy to efekt m.in likwidacji kilku połączeń przez innych przewoźników. Ostatnio swoją siatkę połączeń znacznie ograniczył Centralwings.
W zeszłym roku z usług tanich przewoźników skorzystało ponad 8,6 mln osób przylatujących lub wylatujących z Polski. Z usług Ryanaira skorzystało 2,8 mln osób, a skandynawskiego przewoźnika 0,5 mln. Wszyscy przewoźnicy obsłużyli w sumie 17,2 mln podróżnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA