fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Isis walczy w finale Eurowizji

Isis Gee przebrnęła przez półfinał. Dziś ma szansę na wygraną
AFP
Dzisiaj wieczorem w Belgradzie odbędzie finał 53. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wystąpią w nim artyści z 25 państw. Polskę będzie reprezentowała Isis Gee, która przebrnęła przez półfinał. Wykona piosenkę "For Life" wybraną przez polskich telewidzów.
W finale będą reprezentowane: Grecja, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Rosja, Izrael, Azerbejdżan, Armenia i Norwegia, a także Ukraina, Chorwacja, Albania, Islandia, Gruzja, Dania, Szwecja, Łotwa, Turcja i Portugalia. Zaśpiewa też reprezentantka Serbii- ubiegłorocznego zwycięzcy oraz przedstawiciele krajów Europejskiej Unii Nadawców (EBU) - Niemiec, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.
Festiwal Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku - pierwszy zorganizowano w Lugano w Szwajcarii. Wykonawcy śpiewają na żywo, obecnie w większości państw zwycięzcę wybierają telewidzowie w głosowaniu SMS-owym.
Z Polaków najlepiej wypadła w 1994 roku Edyta Górniak, która zaśpiewała piosenkę "To nie ja" i zajęła drugie miejsce. W kolejnych latach reprezentowali nas: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Anna Maria Jopek, Sixteen, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Piasek Piaseczny, Ich Troje, Blue Cafe, Ivan i Delfin, Jet Set. Od trzech lat Polakom nie udało się zakwalifikować do finału.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA