fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Kraków Airport - 529 tysięcy pasażerów w październiku

fot. facebook.com/KrakowAirport
Facebook
Lotnisko Kraków Airport odprawiło w październiku prawie 529,5 tysiąca pasażerów, czyli o 84 tysiące więcej niż w tym samym czasie w 2016 roku
- Październik był znakomitym podsumowaniem sezonu letniego. Po raz pierwszy w tym miesiącu została przekroczona granica pół miliona obsłużonych pasażerów. Wkrótce jako pierwszy port regionalny w Polsce spodziewamy się obsłużenia 5-milionowego pasażera w ciągu roku. Pokazuje to potencjał gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski – ocenia prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.
Łącznie od 1 stycznia do 31 października krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 4,9 mln pasażerów, czyli prawie tyle samo, co w całym zeszłym roku.
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 października, znalazło się 88 połączeń oferowanych przez 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska, z czego 16 to nowe kierunki. Najwięcej nowości – 15 - wprowadził irlandzki Ryanair.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA