fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ewa Usowicz - komentarz do Ranking firm doradztwa podatkowego 2015

Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała
Niepewność regulacyjna to od lat sprawdzony sposób na to, by doradcy podatkowi mieli co robić.

Nie zawiodą się również w tym roku – ustawodawca dba o ten zawód naprawdę nieustannie...

Pakiet zmian w przepisach i problemy z ich interpretacją doradcy mają wciąż zagwarantowane!

Niewątpliwym „hitem" ostatnich lat były choćby spółki komandytowo-akcyjne. Pracy było przy nich co niemiara. Ale nie ma się co martwić o braki, bo są już przecież nowe rozwiązania. Weźmy choćby najnowsze zmiany w VAT – wchodzą w życie 1 lipca, a już eksperci podatkowi wskazują w nich błędy, już mają masę wątpliwości.

Doradcy podatkowi nie zawiodą się też raczej na planowanej nowelizacji ordynacji podatkowej – może się okazać, że wcale nie będzie tak przyjazna dla podatników, jak się ją reklamuje. Krótko mówiąc – jest się o co bić!

Takich podatkowych pewniaków generujących pracę jest znacznie więcej. Niezawodnie sprawdzają się wciąż firmy, które próbują rozliczyć ryczałty samochodowe w sytuacji, gdy wydawane są sprzeczne interpretacje podatkowe. Ale ostatnio także samorządy, które coraz częściej potrzebują wsparcia doradców w bojach budżetowo-podatkowych. Przegrana może dla nich oznaczać bankructwo gminy.

Widać więc wyraźny trend – co zmiana przepisów, to masa problemów. Pracy dla doradców podatkowych wciąż jest więc sporo, choć klienci stają się coraz bardziej wymagający. Nie wystarcza im już doradztwo podatkowe i prawne. Oczekują pod jednym dachem także doradztwa biznesowego, księgowego czy audytorskiego. Nie chcą biegać między kilkoma firmami, ale załatwić wszystko w jednym miejscu.

Te firmy i kancelarie, które potrafią sprostać tym wymaganiom – wygrywają. Zwiększają zatrudnienie i przychody. Te ostatnie bywają spektakularne.

Nasz ranking pokazuje, że we wciąż niełatwych czasach doradcy podatkowi radzą sobie naprawdę dobrze. A wiele z ich obaw to, jak osławiona deregulacja, przysłowiowe strachy na lachy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA