fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: Duda może przewietrzyć układ

Fotorzepa, Danuta Matloch
- Jest atak młodych wilków, społeczeństwo domaga się zmian. Trzeba przewietrzyć demokrację - mówił w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa. Zdaniem Wałęsy szansę na "przewietrzenie układu" ma prezydent elekt Andrzej Duda.

Wałęsa przekonywał na antenie TVN24, że demokracja przeżywa kryzys, a w polskiej polityce od 20 lat "przewijają się ciągle ci sami ludzie". Dlatego, jego zdaniem, "trzeba uruchomić nowe twarze". Jedną z takich nowych twarzy, według byłego lidera Solidarności, może być Andrzej Duda.

- Jest nadzieja, że przewietrzy ten układ - mówi o prezydencie-elekcie Duda. Zdaniem Wałęsy społeczeństwo "nie pozwoli Dudzie na zły kierunek". - Jest nadzieja w Dudzie - stwierdził były prezydent. I dodał, że choć w PiS są "ludzie, których należy się obawiać", to jednak "Duda i jemu podobne młode wilczki mogą te mankamenty poprawić". Wałęsa zapowiedział też wsparcie dla Dudy "tam, gdzie będzie on działał w dobrym kierunku".

Wałęsa przyznaje, że mogą pojawić się próby sterowania Dudą, ale jego zdaniem prezydent elekt "nie da się sterować niekorzystnie".

Ocenił też, że jeśli lider PiS Jarosław Kaczyński będzie "próbował robić po staremu", zostanie odsunięty przez nowe pokolenie polityków PiS.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA