fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Z autobusu do Ligi Mistrzów

AFP
Hiszpańska prasa po zwycięstwie Sevilli nad Dnipro najwięcej miejsca poświęca bohaterowi finału Carlosowi Bacce, który strzelił w Warszawie dwie bramki i asystował przy golu Grzegorza Krychowiaka.

„To była jego noc" – nie ma wątpliwości „El Mundo Deportivo", „wysłał Sevillę do Ligi Mistrzów" – dodaje „Marca", „w ciągu dwóch sezonów stał się jedną z najważniejszych postaci swojego zespołu i jednym z najbardziej rozchwytywanych napastników w Europie" – podkreśla „El Pais".

„AS" przypomina, że wychowany w biedzie reprezentant Kolumbii jeszcze kilka lat temu, by się utrzymać, musiał dorabiać jako kontroler biletów w autobusie. Dziś sprawdza już tylko czujność obrońców rywali. Pieniędzy mu nie brakuje, a w umowie ma wpisaną klauzulę odstępnego w wysokości 30 mln euro.

Ten sam dziennik pisze o talencie młodego trenera Unaia Emery'ego, który przez dwa lata pracy w Sewilli zdobył dwa puchary Ligi Europejskiej i wyrównał osiągnięcie Juande Ramosa (2006, 2007). „Nie od razu trafił do serc kibiców, ale przekonał ich do siebie, tworząc wspaniałą drużynę" – zaznacza „AS". „El Pais" i „Marca" chwalą też Krychowiaka: „Przed własną publicznością, na pięknym stadionie, rozegrał wielki mecz. Znakomicie wypełniał założenia taktyczne".

„Marca", tytułując swoją relację „Liga Sevilli", zwraca uwagę, że to ulubione rozgrywki hiszpańskiego klubu, a „El Mundo Deportivo" tekst zatytułowany „Sevilla, czysta chwała" zaczyna od wymienienia miast, w których drużyna z Andaluzji zapisała złoty rozdział w swojej historii: „Eindhoven, Glasgow, Turyn i Warszawa – tak wyglądała podróż po cztery europejskie trofea i rekord".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA