fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Rostowski ostrzega przed Kaczyńskim

Jacek Rostowski
Fotorzepa,Jerzy Dudek
- Wybory (prezydenckie – red.) są przegraną, ale także wielkim ostrzeżeniem, jaka Polska może być, jeżeli PO przegra wybory parlamentarne i Jarosław Kaczyński będzie premierem - mówił w TVP Info były minister finansów Jacek Rostowski.

Jesienne wybory parlamentarne Rostowski nazywa na antenie TVP Info "trzecią turą" (po dwóch turach wyborów prezydenckich - red.) i dodaje, że będzie to "tura najważniejsza".

Polityk ostrzega jednocześnie, przed zwycięstwem PiS w wyborach, które - jego zdaniem - byłoby "wielkim zagrożeniem z punktu widzenia tych wartości – otwartości, tolerancji, ale także przywiązania do wszystkich ideałów".

Były minister finansów przekonywał przy tym, ze PO "nie zmienia swoich zasadniczych wartości". - Mimo że jest jasne, że ich polityczne wcielenie, w sensie sposobu prowadzenia kampanii, musi w przyszłości być bardziej skuteczne – zastrzegł.

Rostowski stwierdził również, że "niefortunne" są wypowiedzi tych polityków PO, którzy mówią, że to nie Platforma przegrała wybory, tylko Bronisław Komorowski.

- Nie jest sposobem na błąd popełniony przez polityków Platformy, dodawanie do tego rozgardiaszu i napięć – podsumował.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA