fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bakalland: ponad 0,5 mld zł obrotów z Delectą

Nie powinno być problemów żeby za kilka lat przekroczyć poziom 0,5 mld zł rocznej sprzedaży, przy marży EBITDA przekraczającej 10 proc.
Fotorzepa/Marta Bogacz
Grupa wprowadzi na rynek nowe produkty. Przejmować konkurentów na razie nie zamierza.

Spółki handlujące bakaliami narzekają na trudną sytuację na rynku surowców. – Z jednej strony niektóre surowce, takie jak np. cukier, tanieją. Stąd oczekiwania konsumentów, że ceny produktów powinny pójść w dół. Tymczasem podstawowe surowce dla branży bakaliowej są na historycznie najwyższych poziomach – mówi Marek Moczulski, prezes Bakallandu.

Wskazuje, że np. ceny moreli, śliwek czy też orzechów w ostatnich kilkunastu miesiącach znacząco poszły w górę. To wymusza wzrost cen produktów, choć nie jest to łatwe, ponieważ sieci handlowe niechętnie się na podwyżki zgadzają. – Natomiast naszej grupie wyraźnie sprzyja długoterminowy trend wzrostu popytu Polaków na produkty prozdrowotne, takie jak bakalie – podkreśla prezes.

Bakalland, mimo trudnego otoczenia rynkowego, radzi sobie dobrze. Plany ma ambitne. Chce urosnąć organicznie o kilkadziesiąt procent w perspektywie kilku lat. – Łączne przychody Bakallandu i Delecty już teraz przekraczaj...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA