fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Paryż: Kania gra dalej, Przysiężny i Radwańska odpadli

AFP
Paula Kania pokonała 7:5, 6:4 Ałłę Kudriawcewą i jest w drugiej rundzie kwalifikacji Roland Garros. Michał Przysiężny zakończył paryskie starty na drugim rywalu, Urszula Radwańska już na pierwszej rywalce
Los jest przekorny – Przysiężny i Radwańska byli rozstawieni i odpadli, Paula Kania nie była i pokonała nr 19 w turnieju kwalifikacyjnym, rozpoznawalną na światowych kortach Rosjankę Kudriawcewą, od paru lat często obecną w pierwszej setce rankingu WTA.
Kolejną rywalką Polki będzie Chloe Paquet (386. WTA), 21-letnia Francuzka, grająca w turnieju dzięki dzikiej karcie. Szansa jest duża, warto ją wykorzystać, bo następną rywalką Kani (jeśli awansuje) też nie będzie żadna sława, tylko jeszcze jedna dziewczyna z czwartej setki rankingu: Rosjanka Wiktoria Kan (327. WTA) lub Amerykanka Jessica Pegula (381. WTA).
Urszula Radwańska jeszcze niedawno mogła myśleć o turnieju głównym bez konieczności gry w kwalifikacjach, lecz w Paryżu przegrała zaskakująco gładko 3:6, 4:6 z Yung-Jan Chan z Tajwanu (220. WTA), tenisistką, której dotychczasowe sukcesy polegały wyłącznie na wygranych w turniejach ITF w Azji.
Przysiężny też nie przegrał z tytanem – David Guez (248. ATP), mężczyzna mocno po trzydziestce, najwyżej w życiu był na 116. miejscu rankingu światowego, no i przed laty pokonał raz Stanislasa Wawrinkę. W Wielkim Szlemie był trzy razy w pierwszej rundzie, ale jej nie przeszedł. Na otarcie łez pani Urszuli zostało 3000 euro, panu Michałowi 6000.
> Paryż. Turniej wielkoszlemowy Roland Garros (28,029 mln euro).
Kwalifikacje mężczyzn – II runda: D. Guez (Francja) – M. Przysiężny (Polska, 32) 6:2, 7:5.
Kwalifikacje kobiet – I runda: P. Kania (Polska) – A. Kudriawcewa (Rosja, 19) 7:5, 6:4; Yung-Jan Chan (Tajwan) – U. Radwańska (Polska, 5) 6:3, 6:4.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA