fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW ma problem z obraniem kierunku

Bloomberg
We wtorek WIG20 konsolidował się w okolicach 2500 - 2550 pkt. Gorzej radziły sobie mWIG40 i sWIG80. Wewnątrz indeksów doszło do sporych przetasowań.

Wtorkowa sesja na GPW przebiegała w sennej atmosferze WIG20 otworzył się w okolicach poniedziałkowego zamknięcia, ale na symbolicznym plusie. Kolejne godziny przyniosły przeciąganie liny pomiędzy bykami i niedźwiedziami. Na zamknięciu WIG20 stracił symboliczne 0,01 proc. do 2523 pkt. Wyraźnie traciły mWIG40 i sWIG80. Aktywność inwestorów nie pozostawia wiele do życzenia, całkowite obroty w WIG20 sięgnęły 544 mln zł, w szerokim WIG raptem 754 mln zł.

Najchętniej handlowaną spółką był Orlen (obrót: 129 mln zł), którego akcje poprawiły historyczne szczyty drożejąc o ponad 5 proc. Kolejne miejsca w rankingu obrotów należały do PZU, KGHM i PKO BP – akcje każdej ze spółek zostały przecenione.

Antybohaterem sesji był CD Projekt. Przed południem akcje producenta „Wiedźmina" spadały nawet o ponad 11 proc. Na zamknięciu strata stopniała do nieco ponad 6 proc. Obroty akcjami wyniosły aż 36,7 mln zł, co stanowi piąty wynik na całej giełdzie. Wtorkowa wyprzedaż akcji może sygnalizować chęć realizacji zysków, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

Gwiazdą szerokiego rynku był LiveChat Software, które walory zdrożały o ponad 9 proc. przy solidnych obrotach. Emitent skorygował w górę skonsolidowane prognozy wyników finansowych na rok obrotowy 2014/2015.Wyraźnie rosły również papiery Hyperionu Na NewConnect zadebiutowały PDA Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC. Jest to 432 spółka notowana na małej giełdzie oraz ósmy debiut na tym rynku w 2015 r. W pierwszych minutach handlu nie zawarto żadnej transakcji. Na zamknięciu sesji kurs PDA rósł nawet o 100 proc. (w trackie sesji właściciela zmieniło 204 tys. PDA, obrót wyniósł 0,1 mln zł).

Z danych makro warto odnotować mocne rozczarowanie odczytu niemieckiego indeksu ZEW. W maju wyniósł on zaledwie 41,9 podczas, gdy analitycy oczekiwali 49 pkt. Wyjątkowo słaby komunikat nie popsuł nastrojów na niemieckiej giełdzie. Indeks DAX mocno rósł, podobnie zachowywał się francuski CAC-40.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA