fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiany personalne w Deutsche Bank

Rainer Neske opuszcza Deutsche Bank
Bloomberg
Szef działu klientów indywidualnych to pierwsza "ofiara" zmiany strategii Deutsche Bank.

Niemieckie media piszą, powołując się na dwóch anonimowych informatorów z kierownictwa banku, że Rainer Neske opuści największy niemiecki bank. Po przyjęciu przez Deutsche Bank programu "Strategie 2020" i decyzji o pozbyciu się Postbanku, a także skoncentrowaniu się na bankowości korporacyjnej jego dymisja była "oczekiwana".

Oficjalnie Deutsche Bank nie chce komentować tych informacji. W środę ma się odbyć walne zgromadzenie banku.

- Neske to główny przegrany nowej strategii - uważają niemieckie media, podkreślając, że po sprzedaży Postbank z dziedziny, która zarządza "praktycznie nic nie zostanie". Z informacji medialnych wynika, że Neske aktywnie przeciwstawiał się nowej koncepcji. Nie miał też najlepszych relacji z współprezesem banku Anshu Jainem, który uważał, że jego koncepcja prowadzenia działu bankowości indywidualnej "nie była przekonywująca".

Według tygodnika "Spiegel" następca Neske zostanie Christian Ricken - jego dotychczasowy zastępca.

Pod koniec kwietnia rada nadzorcza Deutsche miała formalnie zdecydować o sprzedaży Postbanku. Według niemieckich mediów Deutsche Bank zamierza sprzedać Postbank "kawałek po kawałku". Jesienią 2016 roku bank ma zostać wprowadzony na giełdę. Jednak, jak zaznaczono, jeśli pojawi się poważny kupiec, to "oferta zostanie przeanalizowana". Taki kupiec pojawił się już kilka dni temu. Ofertę kupna Postbanku miał złożyć austriacki bank Bawag.

Postbank został kupiony przez Deutsche Bank za 6 mld euro w 2008 roku. Ma ponad 1100 filii w całych Niemczech oraz ponad 14 mln klientów. Jeszcze kilka lat temu Deutsche Bank miał ogromne plany w stosunku do Postbanku, którego 14 mln klientów miało stać się częścią mocno rozwijającego się działu bankowości prywatnej Deutsche. Teraz chce się pozbyć kłopotu, jakim okazał się Postbank w który Deutsche zainwestował ponad miliard euro. Niestety Niemcy przez niskie stopy procentowe wolą wydawać pieniądze niż trzymać je na kontach oszczędnościowych i obroty Postbank sukcesywnie spadają.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA