fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Małe i średnie motorem wzrostów

Bloomberg
Coraz więcej aut bierzemy w leasing. Świadczą o tym wyniki Grupy Masterlease, która zanotowała rekordowy kwartał pod względem liczby sfinansowanych pojazdów. Zysk firmy sięgnął 11,5 mln zł.

Wzrost liczby sfinansowanych samochodów wyniósł ponad 43 proc. Natomiast całkowita flota grupy zwiększyła się w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego o ponad 5 proc. Tym samym na koniec I kwartału 2015 roku stan floty Grupy Masterlease wyniosła łącznie 24 353 samochody. Liczba samochodów sfinansowanych w tym okresie wyniosła 2 328, wobec 1621 aut rok wcześniej.

Konrad Karpowicz, członek zarządu i dyrektor handlowy Prime Car Management dobre wyniki tłumaczy faktem, że na przełomie roku 2014 i 2015 firma wygrała szereg przetargów na dostawę flot samochodów do korporacji – łącznie około 900 samochodów. Co więcej, właśnie rozstrzygają się przetargi na kolejne 1500 aut. Masterlease liczy, że w całym roku uda się sfinansować ok. 4500 pojazdów. Kolejne ponad 5000 dostaw spółka zamierza zrealizować w segmencie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, gdzie jest zdecydowanym liderem.

Zyskowność Grupy w I kwartale 2015 roku była nieco gorsza ni...

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA