fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polscy eksporterzy potrzebują wsparcia

Wiele firm chcących rozwijać zagraniczną ekspansję, zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem, potrzebuje wsparcia.
Fotorzepa/Mateusz Pawlak
Eksport stał się motorem gospodarki. Ma kluczowy udział w tworzeniu PKB i daje szanse rozwoju firmom, dla których rynek krajowy staje się już zbyt mały.

Eksport to też koło ratunkowe w sytuacji spadku popytu na rynku wewnętrznym, które przedsiębiorstwa wykorzystywały w minionych kilkudziesięciu miesiącach. Zdaniem ekspertów niewykluczone, że w tym roku eksporterzy mogą wypracować nawet 3/4 wzrostu PKB Polski.

Jednak wiele firm chcących rozwijać zagraniczną ekspansję, zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem, potrzebuje wsparcia. Taką inicjatywą jest rozpoczęty Program Rozwoju Eksportu realizowany przez Bank Zachodni WBK wraz z grupą partnerów: Korporacją Ubezpieczeń Kredytowych KUKE, Google, PwC oraz Bisnode. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem ministerstw: Gospodarki oraz Spraw Zagranicznych. „Rzeczpospolita" została patronem medialnym programu.

Jego celem będzie dostarczanie tego, co najważniejsze: wiedzy i narzędzi mających pomóc firmom w wyborze kierunków eksportu, rozpoznaniu konkretnych rynków, ich specyfiki i wymagań, zidentyfikowaniu zagrożeń, a następnie realizacji celów. W najbliższych ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA