fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firmy kuszą premią za polecenie do pracy specjalisty IT

Prawie co druga firma rekrutująca specjalistów IT sięga po pomoc własnych pracowników.
www.sxc.hu
Prawie co druga firma rekrutująca specjalistów IT sięga po pomoc własnych pracowników. Często kusząc ich specjalnymi premiami.

Od 500 do nawet 10 tysięcy złotych premii może zainkasować osoba, która poleci odpowiedniego kandydata do pracy w firmie informatycznej Luxoft. Specjalne programy rekomendacji, które promują wśród pracowników polecanie firmy znajomym, ma już zresztą wiele spółek w branży IT.

Nic dziwnego, bo – jak podkreśla Katarzyna Pączkowska, menedżer w firmie rekrutacyjnej Hays Poland – rynek pracy specjalistów IT jest zdecydowanie „rynkiem kandydata", a rekomendacje są bardzo dobrym źródłem potencjalnych pracowników. Twierdzi tak prawie połowa z pracodawców, którzy uczestniczyli w badaniach przeprowadzonych wiosną przez firmę doradczą Hay Group we współpracy z Hays Poland (sondaż objął 28 firm z sektora ICT, bankowości i SSC/BPO oraz 304 informatyków).

– Pozyskujemy w ten sposób ok. 40 proc. nowych pracowników – podkreśla Katarzyna Domańska, rzecznik firmy Sii, gdzie od kilku lat działa tzw. system kooptacji; pracownik Sii polecający do pracy znajomego m...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA