fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Roszady personalne w PAN

Decyzję w sprawie szefa instytutu podejmie nowy prezes PAN prof. Jerzy Duszyński. Na zdjęciu: warszawska siedziba akademii
Fotorzepa/Radek Pasterski
Artur Grabek
Wiktor Ferfecki
Dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN prof. Cezary Wójcik otrzymał dziś wypowiedzenie od prezesa akademii – dowiedziała się rp.pl. To efekt opisywanego przez nas konfliktu, którego głównym bohaterem był właśnie prof. Wójcik

Instytut Nauk Ekonomicznych to zasłużona jednostka PAN, w której pracują bądź pracowali tak znani polscy ekonomiści jak obecny prezes NBP Marek Belka, Jerzy Osiatyński czy Ryszard Bugaj. O dyrektorze instytutu prof. Wójciku stało się głośno tuż przed marcowymi wyborami prezesa PAN.

W wyborach startowali biolog prof. Jerzy Duszyński i socjolog prof. Mirosława Marody. Ostatecznie wygrał ten pierwszy, ale wcześniej prof. Wójcik w liście otwartym zaatakował prof. Marody. Zarzucił jej, że jako wiceszef PAN nie wywiązywała się należycie z nadzoru podległych jej jednostek. Miało to doprowadzić do gigantycznych nadużyć w INE, które Wójcik odkrył, gdy został jego szefem w połowie 2013 r.

– Prof. Cezary Wójcik otrzymał ode mnie decyzję o wypowiedzeniu zakończeniu mowy w trybie natychmiastowym – mówi rp.pl prof. Jerzy Duszyński. – Jutro będzie wskazany następca – dodaje.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA