fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zbiorowy gwałt w młodzieżowym szpitalu

Szpital Mazowiecki w Garwolinie, tam na oddziale nerwic młodzieżowych miało dojść do gwałtu zbiorowego
materiały prasowe
Prokuratura w Garwolinie na Mazowszu prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu zbiorowego do jakiego miało dojść w Szpitalu Mazowieckim. Sprawę bada też sąd rodzinny.

Poszkodowanymi są dwie pacjentki, a skrzywdzić je miały inne dziewczyny leczone w tej lecznicy.

- W lutym wszczęliśmy śledztwo dotyczące przymusowego doprowadzenia do aktu seksualnego na małoletnich pacjentkach oddziału nerwic młodzieżowych. Zawiadomienie złożyło kierownictwo oddziału – mówi nam Anna Makarewicz-Poszytek, szefowa prokuratury rejonowej w Garwolinie.

Poszkodowanymi w tej sprawie są 16-letnia Roksana W. oraz 15-letnia Paulina Z. Obie miały zostać wykorzystane przez trzy inne pacjentki w grudniu ubiegłego roku oraz w styczniu tego roku. Kiedy personel szpitala odkrył co się stało, powiadomił odpowiednie organy.

Dziewczyny, które miały dopuścić się gwałtu, mają 15-16 i 17 lat. – Tylko najstarsza może odpowiadać jak dorosła. Jej sprawa trafiła do nas. Pozostałymi dwoma zajmuje się sąd rodzinny – informuje prok. Makarewicz-Poszytek

Garwolińska prokuratura chce przesłuchać pacjentki które miały dopuścić się gwałtu, ale musi uzyskać wcześniej zgodę Sądu Okręgowego w Siedlcach. Odpowiedni wniosek już został tam wysłany. Na razie śledczy nie dostali odpowiedzi. Sprawę gwałtu jako pierwszy ujawnił  portal egrwolin.pl.

Oddział nerwic młodzieżowych, na którym miało dojść do gwałtu zbiorowego, to oddział otwarty oddział dla dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 21 lat. Jest tam 30 miejsc dla dziewcząt i chłopców, a program leczniczo-terapeutyczny trwa do trzech miesięcy.

Organem prowadzącym oddział jest Urząd Marszałkowski w Warszawie. – Natychmiast po tym zdarzeniu przeprowadzono kroki, które zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pacjentów. Na korytarzach zamontowano kamery – mówi „Rzeczpospolitej" Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Milewska zapewnia, że wszystkie procedury zostały zachowane. – Mimo najlepszych procedur i personelu, nie da się wszystkiego przewidzieć zwłaszcza w takich placówkach, gdzie przebywa młodzież z takimi schorzeniami – podkreśla jeden z urzędników.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA