fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Ratingi dają zarobić

Bloomberg
Bardzo dużo, jeżeli należy do tzw. wielkiej trójki. Czysty zysk amerykańskiej Moody’s Corp. wzrósł do 230,1 mln dol. tylko w pierwszym kwartale.

To wzrost o 5,5 proc. rok do roku, więc posiadacze akcji firmy dostaną 1,11 dol. za papier. To więcej niż spodziewali się analitycy, którzy ocenili wartość jednej akcja na 1,03 dol. podała agencja Prime. Przychody Moody's wzrosły o 12,8 proc. do 865,6 mln dol. Zysk operacyjny - 371,3 mln dol. (+11,5 proc.).

„Przychody Moody's w pierwszym kwartale zwiększyły się o 13 proc. rok do roku, co odzwierciedla dwucyfrowe tempo wzrostu tak Moody's  Investors Service jak i Moody"s Analytics" - przypomina Raymond McDaniel dyrektor generalny Moody's.

Niezależnie od prognozy nierównomiernego wzrostu gospodarki światowej i problemy z kursami wymiany, firma oczekuje osiągnięcia w tym roku wzrostu zysku na akcję na poziomie 4,55-4,65 dolara.

Moody's Corps, która jest właścicielem agencji ratingowej Moody's została założona w 1909 r w Nowym Jorku. Zatrudnia 4500 osób na całym świecie. Należy do wielkiej trójki - największych i prestiżowych agencji ratingowych wraz Fich i S&P. Wszystkie są agencjami amerykańskimi.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA