fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Toczy się walka o 2500 punktów na WIG20

Bloomberg
Trwa przeciąganie liny pomiędzy bykami i niedźwiedziami. Sesja rozpoczęła się pod dyktando byków, ale po chwili WIG20 zszedł pod kreskę. Zieleń dominuje w gronie średniaków i maluchów.

Środowa sesja przyniosła wzrosty głównych indeksów na GPW, flagowy WIG20 zyskał 0,43 proc. utrzymując się powyżej bariery 2500 pkt. Początek czwartkowego handlu wypadł równie okazale, portfel blue chips zyskiwał 0,4 - 0,5 proc., ale po chwili spadł pod kreskę.

W WIG20 warto zerknąć w stronę PKN Orlen, który rano pokazał solidne wyniki finansowe za I kwartał. Płocki koncern zanotował 756 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 64 mln zł zysku rok wcześniej. Zaraz po godz. 9:00 kurs akcji Orlenu rósł o 1 proc. W podobnej skali drożały akcje Alior Banku i PZU.

Przed startem sesji odtajniono raport autorstwa Goldman Sachs dla PGNiG, w którym bank obniżył zalecenie do „neutralnie". O poranku akcje paliwowej spółki były najsłabsze w WIG20 tracąc ponad 1 proc.

Czwartkowe kalendarium jest wypełnione odczytami europejskich wskaźników PMI dla przemysłu i usług (Strefa Euro, Niemcy, Francja), które zostaną opublikowana przed południem. Po południu ukażą się dane ze Stanów Zjednoczonych: odczyt PMI dla przemysłu, liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz sprzedaż nowych domów. Pop południu poznamy także protokół z kwietniowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA