fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niemcy wydały wyrok na Grecję

Jeśli Bruksela nie wznowi pomocy dla Aten, kraj będzie bankrutem.
Bloomberg
Nie ma szans na porozumienie w sprawie wznowienia pomocy Brukseli dla Aten – mówi minister finansów Niemiec. Czy to koniec Grecji w unii walutowej?

Grecja dużo czasu nie ma. 12 maja musi zwrócić MFW 747 mln euro. A kasa państwa jest pusta. Jeśli Bruksela nie wznowi pomocy dla Aten, kraj będzie więc bankrutem. Zdaniem „Financial Timesa" rząd Aleksisa Ciprasa już zwrócił się do Funduszu o odłożenie spłaty, ale odszedł z kwitkiem.

Okazje na porozumienie z Grecją pozostały tylko dwie. 24 kwietnia i 11 maja spotkają się w Brukseli ministrowie finansów strefy euro.

Jednak Wolfgang Schaueble wykluczył w nocy z środy na czwartek porozumienie przy pierwszej z tych okazji. – Nikt nie ma pojęcia, jak moglibyśmy dojść do porozumienia w sprawie ambitnego programu. Mamy spotkanie eurogrupy pod koniec przyszłego tygodnia, ale nikt nie spodziewa się, abyśmy doszli do porozumienia – powiedział. Podał też w wątpliwość możliwość kompromisu w maju. – Obecny rząd Grecji rozmontowuje wszystko, co zostało zbudowane przez jego poprzedników – oświadczył Schaueble.

Grecja oznacza ryzyko

Nie tylko on wi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA