fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przybywa chętnych do obsługi emigrantów

Fotorzepa, Bosiacki Roman Bos Roman Bosiacki
Co roku Polacy pracujący za granicą wysyłają do kraju 17 mld zł. Pojawiają się nowi gracze chcący zarobić na tych transferach.

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej na emigrację zarobkową zdecydowało się ponad 2 miliony Polaków. Część z nich wciąż wspiera bliskich pieniędzmi, które chcą jak najsprawniej i najtaniej przesłać do kraju.

Szansę na zarobek dostrzegł największy internetowy kantor w Polsce, Cinkciarz.pl. Firma dotychczas koncentrowała się na Polakach, którzy z myślą o zagranicznych wyjazdach bądź kredytach w euro czy frankach, poszukują najatrakcyjniejszych kursów walut obcych. Ten rynek w Polsce, na którym Cinkciarz.pl jest liderem,  w 2014 r. warty był 25 mld zł.  Teraz firma chce wejść w obszar transferów finansowych.

Być jak Western Union

– Staramy się o status Krajowej Instytucji Płatniczej, a kolejnym krokiem po jego uzyskaniu będzie zaoferowanie usługi przelewów z zagranicy. Rocznie Polacy pracujący za granicą przesyłają do kraju kilkanaście miliardów złotych, stąd rynek ma z naszego punktu widzenia ogromny potencjał – mówi Piotr Kiciński, wicep...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA