fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Trumny na stadionie Zawiszy. Kiboli zdradziły kody kreskowe

Fotorzepa/Roman Bosiacki
Policja złapała jednego z kiboli, który umieścił na stadionie Zawiszy Bydgoszcz drewniane krzyże i trumny. Na trop mężczyzny funkcjonariusze wpadli dzięki kodom kreskowym z jednego z okolicznych sklepów budowlanych

20 stycznia na piłkarzy i właściciela Zawiszy Bydgoszcz czekały na murawie stadionu drewniane krzyże i trumny. W ten sposób kiboli chcieli zastraszyć pracowników klubu. Na 15 wbitych w murawę krzyżach pojawiły się inicjały zawodników. Dodatkowo na trybunach zawisł transparent skierowany do zawodników klubu: "Wkłady, dziwki Osucha. Jesteście moralnymi trupami".

Kibole również specjalnie na tę okazję zbudowali otwarte trumny. Mężczyźni wykorzystali modernizację monitoringu i włamali się nocy na stadion.

Policja wpadła na trop sprawców dzięki kodom kreskowym, które zostały na deskach wykorzystanych do budowy trumien. Policja sprawdziła okoliczne sklepy budowlane i w ten sposób odkryła miejsce zakupu materiałów. Funkcjonariusze po otrzymaniu nagrań z monitoringu sklepu, ustalili sprawców.

Po kilku dniach w ręce policji trafił 32-letni Michał G. Mężczyzna musi dwa razy w tygodniu pojawiać się na komisariacie. Usłuszał już kilka zarzutów. - Podejrzany uszkodził przęsło ogrodzenia klubu CWZS "Zawisza", przez otwór wdarł się na teren obiektu, brał udział w ustawieniu 15 drewnianych skrzynek z krzyżami oraz rozwiesił na barierce transparent - powiedział Sport.pl prokurator Dariusz Bebyn.

Obecnie trwa poszukiwanie pozostałych sprawców zdarzenia. - Nasz podejrzany odmówił składania wyjaśnień i do niczego się nie przyznaje. Wiemy kto mu pomagał, ale ci panowie , mówiąc najdelikatniej, unikają spotkania z policją - dodał Bebyn.

W Bydgoszczy trwa konflikt między kibolami a prezesem klubu Radosławem Osuchem. W sądzie trwa sprawa kibola, który w zeszłym roku wybił szyby w mieszkaniu Osucha.

Źródło: Sport.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA