fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Projekty zagraniczne okręgowych izb radców prawnych

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Zakończyła się realizacja dwóch programów dofinansowanych przez Komitet ds. Zagranicznych w ramach konkursu na najlepsze projekty zagraniczne okręgowych izb radców prawnych.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu zrealizowała projekt pod nazwą „Kancelarie dwudziestego południka" zakładający nawiązanie kontaktów oraz wizyt studyjnych w firmach prawniczych w Serbii i na Węgrzech. W projekcie brało udział czternastu radców prawnych i aplikantów. Poza firmami prawniczymi wizyty odbyły się w sądach, siedzibach samorządów prawniczych oraz na uniwersyteckich wydziałach prawa. Nawiązane zostały kontakty zarówno na szczeblu samorządowym, jak i między poszczególnymi kancelariami. Prawnicy z Węgier i Serbii uczestniczyli w spotkaniu z opolskimi radcami prawnymi w Poraju.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie zrealizowała projekt stażu w zagranicznym samorządzie prawniczym. Przedstawiciel Izby r. pr. Radosław Radosławski w ciągu tygodnia pobytu w Izbie Adwokackiej w Barcelonie nabywał wiedzę z zakresu funkcjonowania tego samorządu i zorganizował dzień porad prawnych dla Polonii katalońskiej. Projekt został podsumowany podczas specjalistycznego seminarium w Warszawie z udziałem ambasadora Hiszpanii w Polsce, dwóch adwokatów z Barcelony oraz przedstawicielki Komisji Europejskiej. Wydarzenie to zostało poświęcone systemowi pomocy prawnej finansowanej ze środków publicznych.

Źródło: www.e-kirp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA