fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Kolejne embargo sąsiadów

Bloomberg
Kreml wprowadził kolejną barierę dla swoich importerów. Nie mogą kupować zachodnich maszyn i urządzeń (w tym samochodów) na potrzeby państwowe i samorządowe.

Premier Rosji podpisał dokument wprowadzający zakaz importu „maszyn i urządzeń na potrzeby państwa i samorządu". Wicepremier Arkadij Dworkowicz wyjaśnił, że chodzi m.in. o maszyny budowlane i sprzęt do wydobywania surowców naturalnych.

Do rozporządzenia premiera nie dołączono dokładnego spisu zakazanych maszyn. Ma być on opublikowany oddzielnie. Ale wiadomo, że nie będzie można kupować np. zagranicznych samochodów służbowych. Przepisy weszły w życie od razu po ich podpisaniu.

Latem 2014 r rząd rosyjski wprowadził już podobny zakaz. Dotyczył on importu samochodów oraz bardzo specjalistycznych urządzeń. Teraz ma być tego dużo więcej. Rosja już nie może kupować za granicą szeregu maszyn w tym do wydobycia ze złóż nietradycyjnych w tym łupkowych. Nie może kupować sprzętu do pracy w Arktyce. To z kolei pochodna amerykańskich i unijnych sankcji.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA