fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

FoodCare chce wyjaśnień w sprawie działalności Równych Szans

ROL
FoodCare zapłacił 15 mln zł fundacji Równe Szanse Dariusza Michalczewskiego. Ale chce mieć pewność, że ta działa bez zarzutu.

Pieniądze zasądzone przez Sąd Apelacyjny w Krakowie trafiły na konto fundacji byłego boksera w miniony piątek. To wynik sporu, który dotyczy napoju energetycznego Tiger. FoodCare produkował go w ramach współpracy z Dariuszem „Tigerem" Michalczewskim. Ten wycofał się jednak pod koniec 2010 r., a Tigera zaczął produkować Maspex.

– Złożyliśmy skargę do Sądu Najwyższego w tej sprawie i wierzę, że zostanie rozpatrzona pozytywnie – mówi Wiesław Włodarski, prezes firmy FoodCare. – Jednak obserwując działania Fundacji Równe Szanse od początku jej założenia, obawiam się, że mimo to pieniądze nie zostaną nam zwrócone – dodaje.

Jak twierdzi, fundacja należąca do Michalczewskiego nie złożyła w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdania finansowego za 2013 r. Natomiast wydatki pozastatutowe z poprzednich lat są dziesięciokrotnie większe niż stypendia wypłacone dzieciom. Przykładowo: w 2011 r. wypłaty dla podopiecznych sięgnęły 67,2 tys. zł, a wydatki na ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA