fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W najbliższy piątek Black Friday

Według organizacji handlowców w tym roku liczba kupujących będzie na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego
Bloomberg
Amerykanie w najbliższy piątek pójdą na świąteczne zakupy. Podobnie jak w Polsce coraz więcej osób decyduje się na robienie ich przez internet.

Świąteczny sezon w USA zaczyna się tzw. czarnym piątkiem przypadającym pierwszego dnia po Święcie Dziękczynienia. Według badania branżowej organizacji National Retail Federation w piątek oraz następujący po nim weekend na zakupy wybiera się aż 140,1 mln Amerykanów.

Chodzi o coś więcej niż respektowanie tradycji. Tłumy do sklepów przyciągają specjalne oferty – nie tylko wysokie rabaty, sięgające nawet 70 proc., ale także limitowane serie i produkty specjalne. Zakupowej gorączce ulegają absolutnie wszystkie sieci – od popularnych dyskontów, takich jak Wal-Mart, poprzez półkę średnią i premium aż po marki luksusowe.

Według prognoz NRF liczba kupujących będzie na zbliżonym do ubiegłorocznego poziomie, a oczekiwania sprzedawców są duże. – Konsumenci oczekują dziś czegoś więcej niż tylko samych obniżek. Coraz większe znaczenie zyskują właśnie oferty specjalnie przygotowane na ten okres – wyjaśnia Matthew Shay, prezes NRF.

E-sklepy...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA