fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Samorządowe 2014

Kaczyński: Uważamy wyniki wyborów za nieprawdziwe

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Wyniki wyborów, ogłoszone przez PKW, uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby nie użyć słowa „sfałszowane” – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński

- To jest wielkie zagadnienie dla Polski i dla polskiej demokracji, bo zgoda na taką sytuację oznacza zmianę ustroju. Oznacza pchnięcie polski na wschód. Oznacza, że w Polsce procedury wyborcze nie będą miały żadnego praktycznego znaczenia. Będą służyć do sztucznego legitymizowania istniejącej władzy - powiedział prezes PiS.

- Nie zgodzimy się na to. Będziemy prowadzili akcję przewidzianą przez prawo. Mówię o odwołaniu do sądów okręgowych. Będziemy prowadzili akcję na forum międzynarodowym, także w Parlamencie Europejskim - dodał Kaczyński.

Szef Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział również, że 13 grudnia odbędzie się demonstracja, której hasłem będzie brak zgody na taką formę liczenia głosów w wyborach. Politycy PiS domagają się weryfikacji przedstawionych wyników oraz zmiany ordynacji wyborczej. Tak, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona.

- Nie można tego wyeliminować w stu procentach poprzez same zmiany prawne, jest to w dużej mierze kwestia uczciwości tych, którzy prowadzą proces liczenia, ale można te możliwości fałszowania bardzo ograniczyć - powiedział Kaczyński.

- Chcemy, by 13 grudnia stał się dniem protestu przeciwko temu wielkiemu nadużyciu - dodał szef PiS.

W ogłoszonych wczoraj przez PKW wynikach wyborów 26,85 proc. głosów zdobył PiS, 26,36 proc. głosów zdobyła PO , 23,68 proc. PSL, zaś 8,78 proc. SLD. Mimo niewielkiej przegranej PO wprowadziła najwięcej, bo 179 radnych.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA