fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

NFOŚiGW ma jeszcze dotacje (12 mln zł) dla firm

Bloomberg
Firmy, spółki komunalne i samorządy mogą sięgnąć po ostatnie pieniądze z programu „Infrastruktura i środowisko 2007–2013".

Dzieli je Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To pieniądze na inwestycje polegające na budowie (w miejsce istniejących systemów) lub przebudowie elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych, które przyniosą redukcję sieciowych strat energii o 30 proc.

Są to dotacje kierowane do przedsiębiorstw, samorządów, ich związków i stowarzyszeń oraz spółek komunalnych. Te ostatnie dość licznie pozyskały pieniądze w pierwszym konkursie o te granty. Sięgnęło po nie np. Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na modernizację systemu ciepłowniczego w Elblągu oraz spółka Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej RADPEC na projekt pn. „Zmniejszenie strat energii w sieci ciepłowniczej miasta Radomia". W pierwszym konkursie o te granty dofinansowano prawie 50 projektów. NFOŚiGW przeznaczył na nie ponad 755 mln zł. Koszty realizacji tych inwestycji, ale też innych przedsięwzięć finansowanych z programu „Infrastruktura i środowisko 2007–2013", okazały si...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA