fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sołowow chce wycofać akcje Rovese z giełdy

Michał Sołowow i zależna od niego luksemburska firma FTF Galleon ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Rovese.
Bloomberg
Biznesmen oferuje 1,42 zł za walor. Analitycy są podzieleni co do oceny atrakcyjności tej ceny.

Michał Sołowow i zależna od niego luksemburska firma FTF Galleon ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Rovese. Obecnie w ich posiadaniu jest prawie 66 proc. udziałów. Teraz chcą skupić wszystkie pozostałe walory. Oferują 1,42 zł za papier. W piątek akcje Rovese kosztowały na giełdzie 1,4 zł, po wzroście o 1,45 proc.

Analitycy są podzieleni w ocenach atrakcyjności tej ceny.

– Obecnie w tej samej branży, w której działa Rovese, trwa proces przejmowania fińskiej grupy Sanitec (należą do niej m.in. polskie zakłady w Kole) przez szwajcarski koncern Geberit. Zakup akcji w tym przypadku odbywa się po cenach znacznie bardziej atrakcyjnych w stosunku do osiąganych wyników, niż ma to miejsce w Rovese – twierdzi Krzysztof Pado, analityk DM BDM.

– Dziś nie widzę żadnych przesłanek, aby wyceniać akcje Rovese wyżej, niż oferuje to wzywający – mówi z kolei Jakub Szkopek, analityk DM mBanku. – Spółka ma duże zadłużenie, znajduje się w ciągłej restruk...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA