fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

"Wall Street Journal" likwiduje niemiecką edycję

"Wall Street Journal" likwiduje niemiecką edycję
Bloomberg
"Wall Street Journal Deutschland" będzie się ukazywał tylko do końca tego roku - informuje wydawca internetowego magazynu. Ambitny projekt okazał się nieopłacalny i nie trafił w upodobania niemieckiego rynku.

WSJ poza niemieckojęzycznym serwisem postanowił zlikwidować jeszcze jeden - turecki "Wall Street Journal Türkiye" - poinformował w mejlu do pracowników Gerard Baker, naczelny "Wall Street Journal".

"Wall Street Journal Deutschland" istnieje od początku 2012 roku, ale z informacji prasowych cieszył się raczej umiarkowanym zainteresowaniem abonentów. Serwis, który jest płatny, miał ambicje stania się czołowym magazynem biznesowym, oferującym informacje ze świata oraz Niemiec.

Informacje o likwidacji niemieckiego serwisu potwierdził na Twitterze jego naczelny, Ralf Drescher. Zasugerował, że przyczyna likwidacji jest zbyt małe zainteresowanie abonamentem. Jednak nie wiadomo ile dokładnie osób go wykupiło - firma nie chce podać danych. Wiadomo jednak, że w styczniu tego roku stronę odwiedziło 900 tys. osób, co jak podliczyły niemieckie media, jest osiągnięciem na poziomie lokalnych niemieckich mediów. Od czerwca "Wall Street Journal Deutschland" nie publikuje danych o ilości odwiedzin.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA