fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Prezydent wręczył Annie Trzecińskiej akt powołania na stanowisko wiceprezesa NBP

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w czwartek Annie Trzecińskiej akt powołania na stanowisko wiceprezesa i członka zarządu Narodowego Banku Polskiego.
"To ważny moment. Każda zmiana w zarządzie banku centralnego jest istotną zmianą z punktu widzenia z jednej strony trwałości funkcjonowania tej niesłuchanie ważnej instytucji, ale również z punktu widzenia stabilności całości systemu finansowego państwa. W związku z tym jestem głęboko przekonany, że doświadczenie pani wiceprezes, także zdobyte w ramach prac w NBP, będzie służyło dobrze stabilności instytucji. Życzę dobrej współpracy" - powiedział prezydent podczas czwartkowej uroczystości.
Prezes NBP Marek Belka podziękował prezydentowi za nominacje Trzecińskiej na stanowisko. Jak dodał, obejmie ona nadzór nad departamentem operacji krajowych oraz departamentem operacji zagranicznych. "W istocie oznacza to, że będzie sprawowała nadzór nad realizacja polityki pieniężnej ustalanej przez Radę Polityki Pieniężnej" - powiedział. Jak dodał, oprócz tego przejmie nadzór nad departamentami: administracji, zakupów oraz informatyki.
24 października prezydent Bronisław Komorowski, na wniosek prezesa NBP Marka Belki, podpisał postanowienie o powołaniu z dniem 3 listopada 2014 r. Anny Trzecińskiej na członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego i stanowisko Wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego.
Zgodnie z ustawą o NBP członków zarządu banku centralnego powołuje i odwołuje prezydent na wniosek prezesa NBP.
Anna Trzecińska ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie SGH).
Od października 1983 roku do stycznia 2009 roku pracowała w Narodowym Banku Polskim. Początkowo w Departamencie Planowania, później w Departamencie Polityki Pieniężno-Kredytowej (obecnie Departament Operacji Krajowych). W latach 1993-1998 była zastępcą dyrektora Departamentu Polityki Pieniężno-Kredytowej, a w 1998 roku została powołana na stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Pieniężno-Kredytowej. Odpowiadała m.in. za projektowanie instrumentów polityki pieniężnej i jej realizację, obsługę długu publicznego w zakresie emisji i obrotu skarbowymi papierami wartościowymi, kwestie stabilności finansowej i polityki dewizowej.
Od 2 czerwca 2005 roku do 31 grudnia 2008 roku pełniła funkcję członka Zarządu NBP. Pracując w Narodowym Banku Polskim pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (1997-2004), członka Komitetu Polityki Ubezpieczeń Eksportowych (2001-2005), członka Rady Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych SA (2004-2005) oraz członka Rady Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej w Moskwie (2002-03.2009). Reprezentowała NBP w Komitecie Operacji Rynkowych w Europejskim Banku Centralnym.
Od 7 stycznia 2009 roku do 31 października 2009 roku pracowała na stanowisku Dyrektora Banku w PKO Bank Polski SA. Od 1 listopada 2009 roku jest zastępcą prezesa BFG.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA