fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Japończycy chcą kupić Shreka

SoftBank chce kupić studio DreamWorks Animation
Bloomberg
SoftBank chce kupić studio DreamWorks Animation. Negocjacje trwają i być może już wkrótce wytwórnia znana z takich hitów jak "Shrek" czy "Madagaskar" zmieni właściciela.
Będzie to kolejna duża wytwórnia filmowa, która trafi do japońskich właścicieli. 25 lat temu koncern Sony przejął jedno z najsłynniejszych hollywoodzkich studiów filmowych – Columbia Pictures.
Japoński koncern chce zapłacić 32 dolary za akcję DreamWorks Animation. To jest niemal 10 dolarów więcej niż  wynosił piątkowy kurs wytwórnia na nowojorskiej giełdzie. Przy takiej wycenie akcji, wartość spółki wynosi 3,4 mld dolarów.
Japońska SoftBank Corporation, to koncern telekomunikacyjno-medialny, który ma udziały m.in. w amerykańskim operatorze komórkowym Sprint oraz chińskiej spółce Alibaba, a także portalu Yahoo! Japan oraz portalu z grami GungHo Online Entertainment.
Studio Dream Works zostało założone w 1994 roku przez Stevena Spielberga, Davida Geffena i Jeffreya Kazenberga. W 2004 r. doszło do jego podziału, w wyniku którego Katzeberg powołał odrębną spółkę DreamWorks Animation, która samodzielnie poszła na giełdę.
Wytwórnia Dream Works została wykupiona przez Paramount Pictures w 2006 roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA