fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Kawalerki przegrywają konkurencję

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Spadło zainteresowanie kawalerkami, których ceny są za mało konkurencyjne w stosunku do stawek za dwa niewielkie pokoje,
W Łodzi ceny mieszkań ?w dalszym ciągu spadają, zwłaszcza większych, powyżej 60 mkw., w domach z wielkiej płyty – informuje Monika Foremniak z agencji Expert. Takie lokale dostępne są za 2,8 do 3 tys. zł za mkw. Cieszące się największą popularnością dwa pokoje, około 42 mkw., w podobnych domach, sprzedawane są po 3,2–3,3 tys. zł za mkw. Za dwa – trzy starannie wykończone pokoje w nowych, dwu-, trzyletnich blokach płaci się do 4 tys. zł za mkw. Spadło zainteresowanie kawalerkami, których ceny są za mało konkurencyjne w stosunku do stawek za dwa niewielkie pokoje. Preferowaną dzielnicą jest Widzew.
W Poznaniu średnia powierzchnia kupowanych mieszkań to 56 mkw.?– podaje Marcin Jańczuk z Metrohouse. To mniej niż na przykład we Wrocławiu i Krakowie. Średnia cena zakupu jest teraz o 1 proc niższa niż przed wakacjami. Cena transakcyjna za mkw. to 5018 zł – czyli porównywalna ze średnią z roku ubiegłego.
W Warszawie za mkw. mieszkania płacono w sierpniu średnio 7199 zł, czyli zaledwie kilkanaście złotych więcej niż przed rokiem – twierdzą w agencji Metrohause. Ostatnio wzrosła liczba transakcji dotyczących lokali w centralnych, czyli droższych lokalizacjach miasta. Ale zwiększoną ich liczbę odnotowano również m.in. na tanim Targówku. Czas oczekiwania na nabywcę rośnie proporcjonalnie do wysokości ceny. Mieszkanie kosztujące powyżej 600 tys. zł trudno sprzedać szybciej niż w dziewięć miesięcy. Najwięcej chętnych jest na lokale o powierzchni 40–50 mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA