fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Tomaszewski Cup: Wiktoria w finale

ROL
Polską bohaterką 47. międzynarodowego turnieju tenisowego kadetów pod patronatem redaktora Bohdana Tomaszewskiego została Wiktoria Rutkowska, która w sobotę zagra o zwycięstwo z Węgierką Csenge Furak
Polka ma dopiero 14 lat, ale wygląda bojowo – ma blisko 180 cm wzrostu, do którego dodaje niezłą szybkość i wyczucie odbić. W turnieju jest rozstawiona z nr 7, przebiła się do finału dzięki agresywnej grze, w której długie nogi i ręce z pewnością pomagają.
W piątek pokonała w dwóch setach starszą prawie o dwa lata i mocniej zbudowaną Czeszkę Martinę Kudelovą (nr 6). – To był dobry mecz. Nie miałam trudnych momentów, kontrolowałam wynik od początku do końca. Przez swój wzrost wyglądam na starszą, ale jestem zdecydowanie młodsza od większości dziewczyn w drabince. Zdarza się, że niektóre się mocno dziwią, jak mówię im, że mam dopiero 14 lat – mówiła po awansie. W finale zagra z nr 4 w turnieju, Węgierką Csenge Furak, która pokonała drugą z Polek, Igę Świątek.
Nie będzie Polaka w finale chłopców, gdyż Marcin Skowronski przegrał z najwyżej rozstawionym tenisistą, Węgrem Mate Valkuszem. – Starałem się, nie wyszło. Nie byłem rozstawiony, mimo to doszedłem do półfinału, więc nie ma powodu do wstydu. Widać, że Węgier dobrze się tu czuje i nie zdziwię się, jeśli wygra turniej – oceniał Marcin. Drugim finalistą jest Maksim Tybar z Białorusi – nr 2.
W ubiegłym roku Valkusz też grał w finale, ale wtedy przegrał z Michałem Dembkiem. – Mówiłem od początku, że teraz przyjechałem, żeby zwyciężyć – zapowiadał Węgier. Finały na kortach Legii przy Myśliwieckiej 4 zaczynają się o 9. rano, najpierw grają chłopcy, potem dziewczęta.
Będzie także transmisja internetowa na stronie www.bohdantomaszewskicup.com.
Kadetki – 1/2 finału: W. Rutkowska (Polska, 7) – M. Kudelova (Czechy, 6) 6:4, 6:3; C. Furak (Węgry, 4) – I. Świątek (Polska, 5) 7:5, 6:1.
Finał debla: S. Lansere, T. Paczkalewa (Rosja) – S. Furak, A. Zaicenco (Węgry, Macedonia, 1) 6:2, 6:7 (4-7), 10-4.
Finał singla kadetek w sobotę ok. 11.00
Kadeci – 1/2 finału: M. Valkusz (Węgry, 1) – M. Skowroński (Polska) 6:2, 6:4; M. Tybar (Białoruś, 2) – W. Łobak (Ukraina, 3) 6:4, 6:1.
Finał debla: W. Łobak, T. Vaise (Ukraina, Litwa) – T. Dudek, D. Michalski (Polska, 3) 6:0, 6:2.
Finał singla kadetów w sobotę o 9.00
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA