fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ogrodnicy mogą wybrać sposób rozliczenia

Jak opodatkować usługi ogrodnicze, porządkowe, aranżacji ogrodów oraz sprzedaż detaliczną roślin? Czy można skorzystać z ryczałtu ewidencjonowanego?
Tak. Przychody ze świadczenia wymienionych usług oraz sprzedaży roślin mogą być opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.Usługi ogrodnicze i aranżacji ogrodów klasyfikowane są na gruncie PKWiU jako związane z zagospodarowaniem terenów zielonych (PKWiU 01.41.12). Nie są one wymieniane wśród usług, z których przychody wyłączają możliwość korzystania z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym. Również sprzedaż detaliczna roślin nie wyłącza możliwości korzystania z tej formy opodatkowania (art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Przychody ze świadczenia usług ogrodniczych i aranżacji ogrodów opodatkowane są stawką 8,5 proc., natomiast ze sprzedaży roślin stawką 3 proc.Czytelnik może oczywiście zdecydować się na opłacanie podatku na zasadach ogólnych według skali podatkowej albo podatkiem liniowym (dotyczy to również sytuacji, gdy opodatkowanie ryczałtem ewidencj...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA