fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Nowe stawki za roaming w UE od 1 lipca 2014

www.sxc.hu
Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 r. zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 531/2012 z dnia 13 czerwca 2012 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii Europejskiej, z dniem 1 lipca 2014 r. wchodzą w życie nowe stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu.
Jest to ostatnia obniżka stawek roamingowych przewidziana powyższym rozporządzeniem. Kolejna zmiana, zaplanowana na grudzień 2015 r., będzie dotyczyła całkowitego zniesienia podwyższonych opłat roamingowych.
Dotychczasowe opłaty za usługi zostają po raz kolejny obniżone zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym. Za połączenie wychodzące zapłacimy nie więcej niż 97 groszy, za połączenia przychodzące maksymalnie 25 groszy, a koszt 1 MB danych został ustalony na poziomie 1,02 zł.

Wysokość opłat detalicznych

Poniższa tabela przedstawia maksymalne opłaty za usługi detaliczne w roamingu regulowanym obowiązujące od 1 lipca 2014 r. w krajach Unii Europejskiej.
poziom detaliczny
(maksymalna stawka)
 
Rozliczenia w roamingu regulowanym na poziomie detalicznym powinny odbywać się w następujący sposób:

Wysokość opłat hurtowych

Operatorzy świadczący usługę roamingu międzynarodowego będą się rozliczać zgodnie z poniższymi średnimi stawkami:
Źródło: UKE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA