fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Plan dnia - 26 marca

Życie Warszawy
Album „FuturSex/LoveSounds“ to jedna z najważniejszych popowych płyt ostatnich lat – wyznaczyła modę na nowe brzmienie, a Justinowi dała silną pozycję wśród bóstw muzyki rozrywkowej. Kończący jego trasę koncert w Madison Square Garden został wydany na DVD. Obcowanie z nim w kinie może być nie tylko gratką dla fanów wokalisty, ale, lekcją tajników show-biznesu. Bo ucharakteryzowany staromodnie Timberlake długo zwodzi publiczność – pokrzykuje zamiast śpiewać, zasłania się tancerzami.
Wszystko, by oszczędzić słaby głos. Ale później, w melodyjnych utworach jak „Senorita” i „Sexy Ladies”, wypada lepiej. Muzycznie koncert z każdą chwilą zyskuje, od pierwszej minuty wiadomo zaś, że Justin jest utalentowanym tancerzem.
pw
Multikino, 26.03, godz. 20, bilety – 15 zł.
ŻW: Kabaretus Fraszka rozpoczyna dziś trzydniową imprezę jubileuszową. Dlaczego tak hucznie obchodzicie akurat siódme urodziny?
Tomasz Szczęsny Podsiadło: Siedem to cyfra szczęścia, więc taką rocznicę trzeba świętować.
Rzuciliście szczęściu wyzwanie, prosząc kolegów z branży, by napisali skecze na wasz temat. Zaskoczyli was?
Tym, że odpowiedzieli tak. Władek Sikora, TZDS, Napad i inni zdobyli się na wysiłek, wiedząc, że efekty pokażemy tylko raz, w piątek. Ale spodziewaliśmy się skeczy odważnych i takie powstały.
Na pierwsze dwa wieczory zaprosiliście gości. Według jakiego klucza?
Niekabaretowego – robimy festiwal sceniczny. Będzie np. Projekt H Grzegorza Halamy odkrywający nowe oblicze tego artysty, Teatr Absurdu „ŻŻŻŻŻ”, pastiszowa grupa Zacier i muzyczna formacja Łowców B. Chcemy pokazać widzom, że kabaret może być różnorodny, że zmusza nie tylko do śmiechu, ale i do myślenia.
Czego Wam życzyć na kolejne lata?
Żebyśmy dalej mogli robić to, co chcemy. Bez ograniczeń.—rozmawiała Katarzyna CzarneckaSala Koncertowa PKiN (VI piętro), środa, czwartek, godz. 19. Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, piątek, godz. 19. Program: www. fraszka.com.
>Mamy sześć podwójnych biletów na Fraszka Fest (3 na 26 i 3 na 27 marca) dla osób, które pierwsze zadzwonią pod numer telefonu 022 463 07 56 dziś w godz. 13 – 13.10.
Once Muranów
Nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę przebój amerykańskich ekranów, wychwalany przez samego Stevena Spielberga. Emigrantka z Czech poznaje w Dublinie ulicznego muzyka. Relacja, która zaczyna łączyć tę dwójkę umożliwia mu realizację marzeń o nagraniu płyty i wielkiej karierze.
Ul. gen. Andersa 1, tel. 022 831 03 58, godz. 20.30.
Ogród Luizy Wisła
Filmowa bajka z Marcinem Dorocińskim i Patrycją Soliman w rolach głównych. Gangster Fabio trafia do szpitala psychiatrycznego. Symuluje chorobę, żeby uzyskać potrzebne mu papiery. Tam poznaje chorą dziewczynę Luizę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Staje się pierwszą osobą, która zaczyna ją rozumieć, słuchać jej i spędzać z nią czas. Wkrótce razem uciekają ze szpitala i wyruszają w podróż, która zbliży ich do siebie jeszcze bardziej.
Pl. Wilsona 2, tel. 022 839 23 65, godz. 20.15.
ul
Lipali
klub pretekst
Fani ciężkiego gitarowego grania nie mogą ominąć tego koncertu. Już dziś w Warszawie zagra Lipali, nominowany do sześciu tegorocznych Fryderyków zespół Tomka „Lipy“ Lipińskiego. Rockowe trio wokalisty znanego z grupy Illusion zaserwuje energetyczne rockowe dźwięki. Można spodziewać się bezkompromisowego i ostrego grania, choć muzyka Lipali często flirtuje z elektroniką, a nawet hip-hopem. Bilety w cenie 15/25 zł.
Ul. Kolejowa 8/10, tel. 0 784 583 389, start godz. 20.
Output 3 klub 55
Któż z nas nie marzy czasem, żeby chwycić za gitarę, inny instrument albo mikrofon i sprawdzić się na scenie? Taką możliwość daje nam, znany ze swych gorących jam session, Klub 55. Już dziś każdy muzyczny amator i profesjonalista ma niepowtarzalną okazję, by spróbować sił i zmierzyć się z innymi lub po prostu dopingować uczestników muzycznej bitwy. Zapisy dla tych ostatnich dziś w klubie w godz. 21.30 – 22.15. Wstęp wolny.
Plac Defilad 1, godz. 22.
igse
DAILY SOUP
TEATR NARODOWY
Tajemnice życiowe kryją się w kuchennych szafkach i wyłażą na wierzch podczas rodzinnych obiadków. „Daily soup“ warte jest obejrzenia przede wszystkim ze względu na rolę Danuty Szaflarskiej – jednocześnie zabawną i poruszającą.
Ul. Wierzbowa 3, tel. 022 692 08 07, godz. 19.30.
OSTATNI TATUŚ
TEATR LALKA
Michał Walczak w historii o zbyt zapracowanych tatusiach przypomina dorosłym o tym, co naprawdę w życiu ważne. A poza tym powołuje do życia postać Misia Azora, który jest jednym z najsympatyczniejszych pluszaków, jakie ostatnio pojawiły się w teatrze.
Plac Defilad 1, PKiN, tel. 022 620 49 50, godz. 11.
WYKŁADY OTWARTE
COLLEGIUM NOBILIUM
Drugi z cyklu tegorocznych wykładów otwartych zorganizowanych przez Akademię Teatralną wygłosi Leszek Mądzik – twórca i kierownik artystyczny Sceny Plastycznej KUL – gdzie od lat prezentuje niezwykły, bardzo osobisty teatr.
ul. Miodowa 22/24, tel. 022 831 02 16 w. 137, godz. 19.
ar
Double check galeria leto
Dwie młode artystki – Małgorzata Skrzetuska i Aleksandra Urban – prezentują intrygujące wizje zasiedlające naszą pamięć. To próba przywołania niejednoznaczności obrazów tego, co robiliśmy czy widzieliśmy. Idealna propozycja dla wszystkich, którzy łapią się na sprawdzaniu, czy to, co pamiętają, jest tym, co się im naprawdę przydarzyło.
Ul. Hoża 9c, tel. 022 499 59 16, godz. 12 – 18.
Le coeur/serce galeria foksal
Już po raz trzeci galeria Foksal prezentuje twórczość francuskiego artysty Chtistiana Boltanskiego. Tytułowe serce to zsynchronizowana instalacja dźwięku i światła. Bicie serca Boltanskiego jest słyszalne w zaciemnionej przestrzeni galerii i widzialne w pulsujących błyskach żarówki, która zapala się przy każdym jego uderzeniu.
Ul. Foksal 1/4, tel. 022 827 63 43, godz. 12 – 17.
igse
Marzanna na Służewiec
Służewski Dom Kultury
Najmłodsi sympatycy wiosny mogą ją powitać, biorąc udział w tradycyjnym obrzędzie palenia kukły symbolizującej zimę. Gdy pozbędą się już marzanny, wezmą udział w licznych konkursach i zabawach tematycznych.
Ul. J. S. Bacha 15, tel. 022 843 91 01, godz. 10 – 12.
Bielany czytają dzieciom
Biblioteka Publiczna im. StanisŁawa Staszica
Lektury, bajki oraz popularne książki w interpretacji aktorów i młodzieży z zespołów teatralnych to najlepsza zachęta do kontaktu z książką. W każdą środę w bielańskich bibliotekach (ul. Bogusławskiego 6a, al. Reymonta 6, ul. Perzyńskiego 3, al. Zjednoczenia 19, ul. Wrzeciono 48 i ul. Petöfiego 3) odbywa się głośne czytanie, a słuchaczami są dzieci w każdym wieku. Rodzice mogą towarzyszyć pociechom lub zostawić je pod opieką pracowników biblioteki.
Informacje: tel. 022 835 43 55, godz. 17.
Warsztaty dla młodych dam
Numery Litery
Na spotkaniu z projektantką biżuterii małe damy dowiedzą się, jak wykonać zaprojektowane przez siebie kolczyki i bransoletki.
Zapisy: kontakt@numerylitery.pl
ul. Wilcza 26, tel. 022 622 05 60, godz. 18.
tr
Bar Bistro Bez Kantów
ul. Krakowskie Przedmieście 11,róg Krakowskiego Przedmieścia i O. Tokarzewskiego, od strony Hotelu Europejskiego, tel. 022 892 98 00
Tajski lunch firmowyz porcją sushi oferuje Bar Bistro Bez Kantów. W menu jest popularna w Tajlandii tom kha gai – kwaśna zupa z kurczakiem, mlekiem kokosowym i kolendrą. Jako drugie danie zostanie podane czerwone curry z wieprzowiną i ryżem jaśminowym. Na przystawkę dostaniemy po trzy sztuki nigiri (ryż z rybą na wierzchu), philadelphia maki (sushi z serkiem) i kappa maki (z ogórkiem). W czwartek zjemy tu tajską kremową zupę z owocami morza, mlekiem kokosowym i olejem chilli oraz kurczaka w sosie słodko-kwaśnym z ryżem jaśminowym, a w piątek miso, czyli zupę japońską z glonami i makaron ryżowy pad tai z krewetkami i z sałatką orientalną.
Cena: 35 zł.
Societe
ul. Różana 14, tel. 022 540 13 33
Wszystkie dania z karty w restauracji Societe kosztują dzisiaj w godz. 12 – 18 o 15 proc. mniej. Miejsce ma bogatą ofertę – jest tu sushi bar i restauracja z menu polskim i śródziemnomorskim oraz część klubowa z menu przekąskowym. W karcie znajdziemy np. foie gras na jabłku z sosem imbirowym (38 zł), filet z sandacza na chrupiącym placku ziemniaczanym z sosem krewetkowym i świeżym tymiankiem (39 zł) i pieczoną kaczkę z sosem żurawinowym, duszonymi jabłkami i pieczonymi ziemniakami (41 zł).
Dla najmłodszych organizowane są tu kursy robienia sushi (cena: 30 zł za jedno dziecko). Tel. 022 540 13 33 lub e-mail: societe@societe.pl
mq
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA