fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Niemcy: Były szef MSZ chory na raka

AFP
Były minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle jest ciężko chory. Cierpi na leukemię, znajduje się pod opieką lekarską, poinformowało jego biuro.
52-letni Westerwelle jest obecnie w szpitalu. Celem leczenia jest jego całkowity powrót do zdrowia, przekazał szef biura „Westerwelle-Foundation", Alexander Vogel.
Dalszych szczegółów Fundacja nie podała ze względu na chorego i jego najbliższych. Guido Westerwelle był od 2009 do końca 2013 roku ministrem spraw zagranicznych Niemiec w rządzie koalicji CDU/CSU i FDP. Od 2001 do 2011 był federalnym przewodnioczącym FDP.
„Wzgląd na sferę prywatną!"
Łacińskie pojęcie białaczki - „leukemia" oznacza „białą krew" ze względu na zwiększoną liczbę białych krwinek. Białaczka jest nowotworem krwi. Powoduje zmiany leukocytów, czyli białych krwinek we krwi. U chorych na białaczkę dochodzi do patologicznego zwiększenia liczby niedojrzałych komórek, które blokują wzrost zdrowych krwinek.
Rzecznik Fundacji Westerwelle, powołanej do życia przez byłego szefa niemieckiej dyplomacji, zaapelował do opinii publicznej o respektowanie sfery prywatnej chorego. – Prosimy, także w imieniu Guido Westerwelle i jego rodziny, by odstąpiono od pytań – przekazał Alexander Vogel.
Źródło: Deutsche Welle
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA