fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Groźna powódź w Bułgarii

zniszczenia na ulicach Warny
AFP
Co najmniej 10 osób zginęło wskutek gwałtownych opadów w okolicach Warny
Ulewy, które od kilku dni dotknęły dużą część północnej Bułgarii spowodowały w kilku regionach powodzie i podtopienia. Największe straty zanotowano w Warnie, gdzie po nocnym oberwaniu chmury zalane zostały centralne dzielnice miasta. Wdzierająca się woda miała głębokość ponad metra, zalewając domy i porywając samochody.
Pomocy poszkodowanym udzielali strażacy i żołnierze. Wiele osób ewakuowano z dachów, gdzie ludzie chronili się przed wodą. Szczególnie trudna jest sytuacja w dzielnicy Asparuchowo, gdzie na domy zsunęła się z okolicznego wzgórza lawina błota.
Władze miasta oceniają sytuację jako bardzo ciężką i spodziewają się dalszych kłopotów, bowiem prognozy meteorologiczne przewidują kolejne fale intensywnych deszczy w ciągu najbliższej doby. Suma opadów może okazać się podobna jak podczas powodzi, która niedawno spustoszyła Serbię i Bośnię. Gwałtowne ulewy spowodowały wystąpienie z brzegów rzek i strumieni w wielu obszarach na północnym wschodzie Bułgarii. Ministerstwo rolnictwa obawia się dużych strat w tegorocznych plonach.
Do regionów dotkniętych klęską zywiołową udał się jeszcze w nocy minister spraw wewnętrznych Cwetlin Jowczew. Rano dołączył do niego premier Płamen Oreszarski.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA