fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Fed może zaskoczyć inwestorów

Amerykański bank centralny (Rezerwa Federalna) będzie podwyższał swoją główną stopę procentową szybciej niż spodziewają się inwestorzy operujący na rynku pieniężnym, wynika z ankiety Bloomberg News wśród ekonomistów.
Kontrakty terminowe na eurodolara, najaktywniej na świecie handlowane futures na krótkoterminowe stopy procentowe, wskazują, że inwestorzy nie doceniają tempo zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed w okresie najbliższych dwóch lat. Tak uważa 55 proc. spośród 56 ekonomistów uczestniczących w ankiecie przeprowadzonej przez Bloomberg News w okresie 12-16 czerwca 2014 r. Dzisiaj w Waszyngtonie rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), decyzyjnego organu amerykańskiego banku centralnego, który , jak się oczekuje, w środę, na zakończenie tego spotkania przedstawi prognozy makroekonomiczne na drugi kwartał.
Inwestujący w kontrakty zakładają wolniejsze tempo podnoszenia stóp niż sam Fed, twierdzi Conrad DeQuadros, starszy ekonomista w nowojorskiej firmie RDQ Economics. Według niego mogą oni także ignorować ostatnie raporty wskazujące, że największa gospodarka świata nabiera tempa po spadku wartości produktu krajowego brutto w pierwszym kwartale. DeQuadros obawia się też, iż rynek nawet nie uwzględnia w cenach mediany prognoz przedstawionej przez bank centralny. Spodziewa się więc dostosowania cen kontraktów w górę.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA