fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Księża „ćwierkają” na Twitterze o Bożym Ciele

Kościół. Specjalne tygodniowe rekolekcje ruszyły dziś. Prowadzi je ponad stu duchownych, którzy mają konta na TT.
– Wierzymy, że poprzez wspólne „ćwierkanie" możemy pomóc użytkownikom Twittera lepiej poznać i bardziej zrozumieć tajemnicę mszy świętej. Można powiedzieć, że w ciągu tygodnia wspólnie napiszemy „twitterowy przewodnik po Bożym Ciele" – wyjaśnia cel akcji ks. Piotr Studnicki, jeden z jej inicjatorów i współtwórca profilu @duchowni.
Obecnie profil ten obserwowany jest przez ponad 2,2 tys. internautów. Prowadzą go wspólnie, oprócz ?ks. Studnickiego, jezuita, dominikanin i franciszkanin oraz księża z trzech diecezji: przemyskiej, włocławskiej i pelplińskiej. Już wcześniej prowadzili oni na TT akcje cieszące się sporą popularnością, m.in. pierwsze #TTrekolekcje, maryjna #majówka, adwentowy #budzik. Teraz zaś uruchomili hashtag #BożeCiało.
Przez tydzień 140-znakowe tweety wyjaśniające poszczególne elementy mszy św. wysyłać będzie ponad 100 duchownych. Są wśród nich księża, zakonnicy, a także mający swoje konta na TT biskupi – m.in. abp Józef Kupny z Wrocławia, a także rekordzista w tweetowaniu wśród hierarchów abp Józef Michalik, który już przygotował sobie wiadomości.
Pomysł podoba się specjalistom od marketingu. „Tylko przyklasnąć akcji ewangelizacji 2.0" – napisał na swoim profilu Eryk Mistewicz, szef kwartalnika „Nowe Media".
– Na tym polega głoszenie Słowa Bożego, by mówić o nim wszystkim, posługując się ich językiem. My, chrześcijanie, jesteśmy posłani wszędzie. Na portale społecznościowe także  – mówi jezuita ks. Paweł Witkowski, który bierze udział w akcji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA