fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Szkoła złoży wniosek o dotację na podręczniki

Ministerstwo opracowało formularze wniosków o środki na podręczniki.
Na sfinansowanie zakupu podręczników szkoły będą otrzymywać dotację celową z budżetu. Wzory wniosków o przyznanie tych środków przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie udzielania jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowej z budżetu państwa na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Na formularzu trzeba będzie wpisać liczbę uczniów w klasach, w których obowiązywać będzie darmowy podręcznik, oraz wysokość zapotrzebowania na materiały. Na ich podstawie samorządy będą występować o dotację celową do wojewodów.
Tylko raz na trzy lata dla każdego oddziału klasowego będzie zakupiony dodatkowy komplet książek. Pozostanie na wyposażeniu biblioteki szkolnej i będzie używany w razie zniszczenia, uszkodzenia lub niezwrócenia podręcznika. Będzie mógł zostać wypożyczony uczniowi, który w trakcie roku szkolnego przybył do szkoły.
Projekt zawiera też wzory rozliczeń szkół z dotacji celowej w latach 2014 i 2015. Zarówno wnioski o dotacje, jak i rozliczenia z jej wykorzystania będą przekazywane w formie elektronicznej i papierowej. E-formularze minister zamieści na swojej stronie internetowej.
etap legislacyjny: konsultacje społeczne
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA