fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zmiana prezesa Zelmera

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj klok Krzysztof Lokaj
Piotr Mazurkiewicz
Po dziewięciu latach pracy w spółce i ośmiu na stanowisku prezesa postanowił zmienić pracodawcę
Janusz Płocica w dniu 31 maja 2014 r. zakończył pracę na stanowisku prezesa zarządu spółki Zelmer z siedzibą w Rzeszowie – była to jego decyzja, o nowych planach zawodowych jeszcze nie informuje. Rozpoczął pracę w Zelmerze w kwietniu 2005 r. zaraz po prywatyzacji i wejściu spółki na Giełdę Papierów Wartościowych. Jego pierwszą funkcją  w Zelmerze było stanowisko dyrektora ds. restrukturyzacji.
W marcu 2006 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Zelmera. W kolejnych ośmiu latach zarządzał Grupą Kapitałową Zelmer, w skład której wchodziły zarówno krajowe spółki zależne odpowiedzialne za sprzedaż, marketing i produkcję, jaki i zagraniczne organizacje sprzedażowe na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej. Odpowiedzialny był za przeprowadzenie restrukturyzacji sprywatyzowanej firmy, którą doprowadził do zdobycia wiodącej pozycji na konkurencyjnym rynku dóbr konsumpcyjnych.
Jako prezes zarządu  Zelmera, której akcje notowane były w latach 2005 – 2013 na warszawskim parkiecie był osobiście odpowiedzialny za kontakty i relacje z rynkiem kapitałowym, budując wizerunek  transparentnej i rzetelnej firmy, co wielokrotnie dostrzeżone zostało przez niezależnych arbitrów, a Zelmer nagradzano za wzorowe wypełnianie obowiązków spółki publicznej i wdrażanie wysokich standardów corporate governance. W ostatnich latach prezes Płocica doprowadził do uruchomienia nowoczesnej fabryki Zelmera i „wkomponowania" firmy w skład światowego giganta na rynku AGD, jakim jest koncern BSH, który w wyniku ogłoszonego wezwania przejął spółkę za ponad 500 mln zł.
Z dniem 1 czerwca 2014 r. funkcję prezesa zarządu Zelmera powierzono  Panu Tomaszowi Modzelewskiemu, związanemu ze spółką od roku 2006. Modzelewski  pełnił wcześniej funkcje: Członka Zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing oraz prezesa spółki zależnej Zelmer Market Sp. z o.o. Zadaniem nowego Prezesa będzie dalszy rozwój marki i pozycji firmy na rynkach europejskich i światowych w ramach grupy BSH.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA