fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zamordował staruszkę, by ją okraść

Pod zarzutem zabójstwa sąd w Gliwicach aresztował na trzy miesiące 23-letniego Michała B. Mężczyzna podejrzany jest o zamordowane 86-letniej kobiety w Knurowie.
Do zbrodni doszło trzy tygodnie temu. Straż pożarna dostała w nocy zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. ulicy Janty w Knurowie. Ogień strawił wówczas dwa mieszkania. W jednym z nich znaleziono zwłoki 86-letniej kobiety.
Okazało się, że została ona zamordowana, a jej mieszkanie podpalono.  W jaki sposób zdano starszej pani śmiertelne rany? – Na tym etapie postępowania nie udzielamy takich informacji – mówi rp.pl Paweł Sikora, wiceszef prokuratury rejonowej Gliwice –Zachód.
Wiadomo, że powodem zabójstwa był rabunek. Co dokładnie skradziono? Tego ani prokuratura, ani policja na razie nie ujawnia.
Pod koniec ub. tygodnia policja zatrzymała 23-letniego Michała B. z Podkarpacia. Jest on podejrzany o zabicie starszej pani. – Przyjechał na Śląsk za pracą – mówi kom. Marek Słomski, z gliwickiej policji.
Michał B. usłyszał już zarzuty zabójstwa. – Przyznał się do niego. Treści jego wyjaśnień jeszcze nie ujawniamy, to dopiero początek sprawy – mówi prok. Sikora. Dodaje, że na tym etapie nic nie wskazuje, by Michałowi B. ktoś pomagał w zbrodni.
Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Teraz grozi mu nawet kara dożywotniego więzienia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA